اهمیت چاپ جعبه و انواع آن در صنعت بسته بندی  

چاپ جعبه  در صنعت بسته بندی اهمیت بسیار بالایی دارد، چرا که شما برای تولید یک محصول قوی نیازمند این هستید که یک بسته بندی قوی و جذاب هم برای آن تولید نمایید.

اما آیا شما به فرآیند بسته بندی اهمیت می دهید؟ چرا بسته بندی و چاپ جعبه دارای اهمیت است؟ آیا هزینه جهت بسته بندی معقولانه و منطقی است؟

همه اینها سوالاتی هستند که ممکن است ذهن شما را در حیطه سفارش چاپ جعبه درگیر نمایند. اگر قرار است یک شرکت بزرگ و یا یک رستوران بزرگ باشید، حتما می بایست برای محصولات خود که قرار است به دست مشتری می رسند، یک بسته بندی جذاب و لوکس طراحی و تولید نمایید.

در کشور خودمان برخی از محصولات دارای بسته بندی های جذابی باید باشند تا بتوانند به فروش برسند. جعبه دستمال کاغذی در صورتی می تواند به مشتری چشمک بزند که طراحی آن منحصر به فرد باشد. هر چقدر هم که آن دستمال کاغذی دارای کیفیت بالایی باشد، اگر دارای بسته بندی مناسبی نباشد، کمتر کسی سمتش می رود.

چاپ جعبه

چاپ جعبه برای دستمال کاغذی به صورت رنگی باید صورت بگیرد و از آن نوع هایی نیست که با یک چاپ ساده بتوان سر و ته آن را هم آورد. پس چاپ آن متفاوت است و از انواع خاصی است که باید توانایی پذیرش انواع رنگها را در کنار استحکام لازم داشته باشد.

چاپ جعبه لمینتی ، در واقع برای دستمال کاغذی و انواع چاپ های متفاوت و رنگی بسیار مناسب است. چاپ لمینتی بدون محدودیت در رنگ و طرح انجام می شود، برای اهمین دلیل دارای کاربرد بیشتری در صنعت چاپ و بسته بندی می باشد.

جعبه لمینتی غیر از بحث زیبایی که دارد دارای استحکام بالایی نیز می باشد، بنابراین گزینه بسیار مناسبی است که بتوان از آن برای بسته بندی های مختلف محصول استفاده کرد.

اما شما چقدر می خواهید برای فروش محصولات خود وقت بگذارید؟ آیا از اهمیت بسته بندی خبر دارید؟ به نظر شما هزینه چاپ جعبه ، هزینه است یا سرمایه گذاری؟

قطعا هر چقدر بخواهید برای بسته بندی وقت بگذارید، اسراف نکرده اید. هرچقدر برای سفارش چاپ جعبه پول خرج کنید، هزینه نکرده اید، بلکه سرمایه گذاری کرده اید و هر چقدر به بسته بندی خود اهمیت بدهید، در آینده فروش بهتری نصیبتان خواهد شد.

اهمیت چاپ جعبه غذایی در ارسال و نگهداری

جعبه غذایی ،  یکی از جعبه هایی است که حتما نمونه هایی از آن را دیده اید. در واقع وقتی شما سفارشی از یک رستوران به صورت بیرون بر یا پیک داشته باشد، آن را برای شما داخل جعبه هایی می گذارند که دارای مشخصات و آدرس آن رستوران و یا فست فودی می باشد.

چاپ جعبه غذایی برای رستوران ها و انواع فست فودها که با اسامی مختلف دارای فعالیت هستند، انجام می گیرد تا برای ارسال غذا به بیرون با مشکل بسته بندی مواجه نباشند.

چاپ جعبه  برای این قشر از کاسب کارها دارای اهمیت بسیاری است، چرا که بسته بندی می تواند به حفظ مشتری و در سطوح بالاتر به جذب آن کمک کند. اگر شما در کنار کیفیت خوب غذا، برای ارسال غذایتان یک جعبه با کیفیت داشته باشید، مشتری برای دفعات بعد مشخات شما را از همان جعبه برداشت می کند و مجددا از شما سفارش می دهد.

این موضوع باعث می شود که مشتری حتما حفظ شود. همچنین چاپ جعبه غذایی به صورت با کیفیت و اصولی می تواند به جذب مشتری شما نیز کمک شایانی کند. اگر سفارش بیرون بر داشته باشید و غذای با کیفیتی داشته باشید، یکی از راه های ارتباط با رستوران شما همان جعبه ای است که ارسال و حمل غذا با آن صورت گرفته است.

چاپ جعبه

چاپ جعبه غذایی

یعنی مشتری اگر به شما سفارش داده باشد، دیگر افراد هم با مشاهده کیفیت خوب غذای شما، اطلاعات تماس را از روی جعبه برداشت نموده و برای سفارشات آینده در نظر خواهند گرفت.

علاوه بر این، چاپ جعبه روی بسته بندی های غذایی برند رستوران و یا فست فود شما را نیز تبلیغ می کند و اینگونه یک برندسازی کم هزینه نیز صورت گرفته است. در نتیجه با انجام یک بسته بندی مناسب، چند هدف را نشان گرفته اید. با برندسازی مناسب، می توانید برند خود را در ذهن مردم بگنجانید.

 در هنگام سفارش غذا یا غلبه غریزه گرسنگی بر انسان، وقتی به سفارش غذا نیاز داشته باشد، قطعا برند شما در ذهن وی تداعی خواهد شد و به همین سادگی، به افزایش فروشتان کمک خواهید کرد.

به غیر از این باید جعبه غذایی دارای کیفیت لازم برای نگهداری و سلامت غذا نیز باشد. یعنی وقتی غذا به دست مشتری می رسد به اندازه کافی داغ مانده باشد، تا مشتری لذت یک غذای تازه را بچشد. در ضمن باید نوع جعبه به گونه ای باشد که به سلامتی غذا آسیب وارد نکند.

اهمیت چاپ جعبه در صنعت

آیا می دانید که صنایع مختلف نیز به بسته بندی خوب و با کیفیت نیاز دارند؟ آیا می دانید جعبه صنعتی برای حمل و نگهداری اقلام صنعتی لازم است؟
در صنعت ما اقلام متفاوتی داریم که هر کدام به نوعی دارای ویژگی هایی هستند که باید در اصول بسته بندی آنها به دقت رعایت شود. پس منطقی است که یک چاپ جعبه برای بسته بندی های صنعتی با کیفیت لازم انجام شود.

البته برخی از محصولات کمتر به نگهداری و مراقبت نیاز دارند و بیشتر به زیبایی و جذابیت در بسته بندی احتیاج پیدا می کنند. مثل جعبه دستمال کاغذی که در بند های قبلی نیز به آن اشاره ای داشتیم. بسته بندی دستمال کاغذی از جهت زیبایی دارای اهمیت بیشتری است.

اما برخی دیگر از محصولات نیاز به نگهداری و مراقبت بیشتر نسبت به زیبایی بسته بندی احتیاج دارند. جعبه صنعتی ،  که برای حمل و نگهداری کالاهای اساسی از جمله یخچال، میز و صندلی، تلویزیون، ماشین لباسشویی و غیره از این بسته بندی ها به شمار می رود.

نوع سومی هم وجود دارد که باید دو فاکتور مراقبت و زیبایی در کنار هم باشند، یعنی همان اندازه که مراقبت از محصول مهم است باید به زیبایی آن هم رسیدگی شود. جعبه دارویی از این نوع بسته بندی ها به شمار می رود. برخی از داروهای جانبی که برای مکمل غذا و یا تقویت بدن به کار گرفته می شوند، دارای جعبه های جذابی هستند.

اهمیت چاپ جعبه

جعبه دارویی

چاپ جعبه دارویی برای یک دارویی که نگهداری آن اهمیت دارد، باید با طراحی و برنامه ریزی دقیق صورت بگیرد. در واقع ممکن است یک دارو که در شیشه نگهداری می شود، نیازمند جعبه ای محکم تر و مقاوم تر باشد، که باید برای آن و طرح روی آن طراحی منحصر به فردی صورت بگیرد تا دو نتیجه برای محصول، حاصل شود.

جعبه بهداشتی ، نمونه دیگری است که در کنار نگهداری مناسب باید دارای زیبایی و جذابیت در بسته بندی نیز باشد. محصولات آرایشی و بهداشتی برای اینکه به فروش خوبی برسند، باید بسته بندی جذاب و روانشناسانه داشته باشند تا بتوانند مشتری را به سمت خود جذب کنند. استفاده از ترکیب رنگها در این جعبه ها اهمیت بالایی دارد.

برای بسته بندی هایی که دارای زیبایی و مقاومت باشند، جعبه لمینتی توصیه می شوند که هم مقاوم هستند و هم طرح پذیری بالایی دارند. پس می توان نتیجه گرفت که چاپ جعبه دارویی با چاپ لمینتی بوده است.

سفارش چاپ جعبه و تولید با کیفیت بالا و هزینه پایین
 

برای اینکه یک محصول با کیفیت تحویل بگیرید، حتما لازم نیست که هزینه زیادی بپردازید. در واقع چاپ جعبه هم همین حکم را دارد، اگر بخواهید سفارش یک بسته بندی خوب و با کیفیت را بدهید، حتما نیاز به هزینه های سنگین ندارید. حتما نیاز نیست قیمت چاپ گزافی بپردازید.

اما آیا از نحوه تولید انواع جعبه خبر دارید؟ به نظر شما چه پروسه ای برای نهایی کردن انواع بسته بندی در پیش است ؟ چقدر زمان طول می کشد تا یک جعبه تولید شود.

چاپ جعبه مقوایی و کارتنی از انواع پرطرفدار و پرکاربردی هستند که اکثرا برای تولید جعبه از این مواد اولیه استفاده می برند. در واقع مقوا و کارتن و بسته بندی مقوایی مقدمه تولید انواع پرطرفدار جعبه می باشند. 

چاپ جعبه

برای اینکه یک بسته بندی به پروسه چاپ جعبه برسد، عملیات مختلفی باید قبل از آن صورت گرفته باشد تا در نهایت آماده چاپ گردد. این فرآیند ها عموما با استفاده از دستگاه ها و ماشین آلات اتوماتیک صورت می گیرد، چون سرعت انسان ها آنقدر بالا نیست که بتواند تعداد انبوهی از جعبه را در مدت زمان کوتاهی از ساعت تولید و برش دهد.

مرحله اول در فرآیند قبل از چاپ جعبه ، تولید جعبه به صورت فلت ( ورقه ای ) و خام می باشد، که با استفاده از لمینت، مقوا و یا کارتن صورت می گیرد.
مرحله دوم، طراحی برش های جعبه می باشد. این برش ها در واقع برای اینکه یک ورقه به یک جعبه تبدیل شوند، لازم است پس باید طراحی آن با دقت صورت بگیرد.

مهمترین عملیاتی که قبل از چاپ  صورت می گیرد، عملیات دایکات می باشد. عملیات دایکات به ایجاد برش ها روی جعبه با دقت بسیار بالا می پردازد. در واقع دایکات با استفاده از دستگاه های اتوماتیک مثل بابست صورت می گیرد، که انسان توانایی برش با این دقت را در تعداد بسیار بالا ندارد.

این دستگاه با آخرین تکنولوژی روز دنیا عملیات دایکات و برش روی جعبه را انجام می دهد و باعث می شود، که برش های آن در هم چفت شوند تا یک جعبه تولید شود.

مرحله آخر که خود چاپ جعبه است، به دو صورت ساده و لمینتی صورت می گیرد. نوع ساده آن که اکثرا روی جعبه های پیتزا دیده می شود و نوع پیشرفته آن که در جعبه دارویی و جعبه دستمال کاغذی مورد استفاده قرار می گیرد.

چاپ جعبه دارویی ،  جعبه بهداشتی ، جعبه لمینتی ،  جعبه دستمال کاغذی ،  جعبه مقوایی و دیگر جعبه های دارای طرح های رنگی و جذاب از مثال های بارز چاپ پیشرفته یا لمینتی می باشند.

البته جعبه صنعتی و جعبه غذایی نیز نمونه هایی از چاپ ساده می باشند.

درباره ما

با پشتوانه چندین نسل از بزرگان و پیشکسوتان صنعت چاپ و صحافی  و با بکارگیری آخرین تکنولوژی های روز جهان و نیز آخرین متدهای مدیریت تولید وکنترل کیفیت , مجتمع چاپ لیتوگرافی صحافی اندیشه برتر به عنوان یکی از تخصصی ترین شرکت های ارائه دهنده چاپ و خدمات تکمیلی در مرکز شهر اینک با افتخار و مسرت پذیرای تمامی سفارشات چاپی شما عزیزان می باشد. ما مفتخریم بهترین و عالی ترین مشاوره چاپ و صحافی را از تقاضا و سفارش تا تولید محصول نهایی پیش روی شما قرار دهیم.

از اعتماد شما به خود بی نهایت سپاسگزاریم و از این اعتمادو حسن نظر  بالنده ایم.

شبکه های اجتماعی

 

Top