• آدرس ایمیل خود را در زیر وارد کنید تا در خبرنامه من عضو شوید:

بسته بندی مواد غذایی چیست؟

بسته بندی مواد غذایی چیست؟


بسته بندی مواد غذایی هنر و علمی می باشد که می توان به وسیله ی آن مواد غذایی را انبار کرد و به فروش رساند. اولین هدف و مهم ترین هدف از بسته بندی مواد غذایی این است که بتوان از مواد غذایی محافظت کرد. بسته بندی باید تا جایی که امکان دارد ارزان قیمت و ساده باشد تا مواد غذایی که بسته بندی شده اند خیلی گران تر نشوند.

امروزه و با شرایط فعلی خانواده ها، که بنا بر نیاز های اقتصادی هم خانم و هم مرد در بیرون از خانه مشغول به کار می باشند نیاز به مواد غذایی کنسروی و بسته بندی بسیار بیشتر از گذشته احساس می شود. مردم نیز استقبال زیادی از این مواد غذایی بسته بندی شده کرده اند.

سرمایه گذاری در صنعت بسته بندی با توجه به تحقیقاتی که به وسیله ی محققان انجام شده است به حدود 60 میلیارد ریال برای سرمایه اولیه لازم می باشد.

شما می توانید بعد از گذشت حدود یک تا دو سال به سرمایه اولیه خود دست پیدا کنید و پس از آن سود به دست آورید. بازدهی سرمایه گذاری در صنعت بسته بندی نیز به حدود 35 درصد می رسد.

فرآیند بسته بندی مواد غذایی، فرآیندی پیچیده و پیشرفته ای می باشد که نیاز به ادوات و دستگاه های خاصی دارد که شامل:

دستگاه بوجار، نوار نقاله دست چین، دستگاه پولیش و دستگاه بسته بندی می باشد که تمام این دستگاه ها با توجه طراحان به صورت سیستماتیک در یک سیکل کاری مرتب قرار می گیرند.

بسته بندی مواد غذایی مسلما جزء مهمترین عوامل در صنایع غذایی می باشد و دلیل این امر این است که اگر بسته بندی انواع مواد غذایی دچار نقص باشد و مواد غذایی مود نظر فاسد شدنی باشد این محصول در مدت زمان کوتاهی فاسد شده و جان مشتری را به خطر می اندازد و تمام مسئولیت آن نیز بر عهده ی شرکت تولید کننده می باشد.

انواع بسته بندی مواد غذایی

در زمان های گذشته روش هایی از قبیل نمک سود کردن را برای نگهداری مواد غذایی انجام می دادند. امروزه یکی از بهترین روش های نگهداری مواد غذایی بسته بندی آن ها می باشد. زیرا که باعث ماندگاری طولانی مدت آن ها می شود. انواع مواد غذایی را می توان بسته بندی کرد.

در اینجا بعضی از این مواد غذایی را برای شما معرفی می کنیم:

رب گوجه فرنگی: یکی از مواد غذایی که دارای اهمیت زیادی می باشد رب گوجه فرنگی می باشد زیرا این ماده غذایی در بیشتر غذا های ما ایرانی ها استفاده می شود به همین سبب باید بتوان آن را به مدت طولانی نگه داشت. از این ماده حتی می توان در مواد دیگری مانند سس ها و کنسرو ها نیز استفاده کرد.

کنسرو ها: کنسرو کردن مواد غذایی نوعی بسته بندی می باشد که برای بیشتر مواد غذایی استفاده می شود. با کنسرو کردن مواد غذایی شما می توانید آن ها را به صورت بلند مدت نگهداری کنید.

ترشی و شور: ترشی در واقع ماده غذایی می باشد که از سبزیجات تشکیل شده که با سرکه و ادویه جات مخلوط شده است. بسته بندی های متنوعی در ترشی و شوری ها وجود دارد که باعث نگهداری آسان تر و طولانی مدت تر آن ها می شود.

موادی بسته بندی شده توسط ماشین های مختلف فرآیند می شوند به همین سبب می بایست دارای خواص دیگری نیز باشند این خواص عبارتند از: قابلیت پذیرش چاپ شدن، نرم بودن و همچنین قابلیت استفاده شدن در ماشین های لفاف، شکل پذیری به کمک باد و یا خلا و همچنین فناوری های حرارتی و قابلیت دوخته شدن در حرارت.

خواص دیگری نیز که از دیدگاه صنایع غذایی دارای اهمیت می باشند عبارت می باشند از نفوذ پذیری یا نفوذ نا پذیری ماده غذایی در مقابل بخار آب و یا گاز های دی اکسید کربن یا اکسیژن و همچنین شفافیت.

برای موفق شدن در حرفه ی بسته بندی و استفاده از پلاستیک ها در بسته بندی به کمک تولید کنندگان انواع مواد غذایی و سازندگان پلاستیک ها و در آخر مصرف کنندگان نیاز می باشد.

مزایای بسته بندی مواد غذایی

اجرای بسته بندی انواع مواد غذایی دارای مزایای زیادی می باشد که شما را با برخی از آن ها آشنا می کنیم. با وجود بسته بندی انواع مواد غذایی نگهداری این مواد آسان تر و طولانی تر خواهد شد.

رفع نیاز های داخلی کشور و ایجاد امکان برای صادر کردن آن بسته بندی ها به کشور های دیگر از جمله کشور های خاورمیانه. ضایعات در این صنعت وجود ندارد زیرا که به طور نمونه غذا های کنسرو شده می تواند به مدت طولانی نگهداری شود و در نتیجه ضایعاتی ندارد.

با توجه به این بسته بندی شما باعث بهداشتی تر شدن مواد غذایی می شوید همچنین شما ضریب ایمنی آن ها را بالا خواهید برد و از آلوده شدن آن ها جلوگیری خواهید کرد.

با بسته بندی انواع مواد غذایی آن ها را می توانید به راحتی جابه جا و منتقل کنید. شما با بسته بندی می توانید به راحتی مواد غذایی را در سفر ها نیز با خود ببرید.


نظرات

نام
ایمیل
نظر