• آدرس ایمیل خود را در زیر وارد کنید تا در خبرنامه من عضو شوید:

کارت ویزیت لمینت چیست و چه مزایایی دارد؟

کارت ویزیت لمینت چیست و چه مزایایی دارد؟


امروزه افراد بسیار زیادی هستند که از انواع کارت ویزیت در کسب و کار خود استفاده می‌کنند و این میزان هر ساله رو به افزایش است. کارت ویزیت انواع مختلفی دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. یکی از بهترین و پرطرفدارترین انواع کارت ویزیت، کارت ویزیت لمینت است. اگر علاقه دارید تا درباره این محصول و ویژگی های بسیار جذاب آن بیشتر بدانید؛ این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید.

کارت ویزیت لمینت

همانطور که گفته شد؛ کارت ویزیت لمینت در دسته بهترین و پرطرفدارترین کارت ویزیت های بازار قرار می‌گیرد. این کارت ویزیت مقاومت بسیار بالایی دارد. در صورتی که به یک کارت ویزیت ضخیم و با دوام احتیاج دارید؛ پیشنهاد ما به شما کارت ویزیت لمینت است. این نوع کارت ویزیت به سه صورت مات، براق و مخملی قابل چاپ است که شما می‌توانید با توجه به نوع نیاز و سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

کارت ویزیت لمینت مات برای آن دسته از افرادی است که عدم انعکاس نور و قابلیت نوشتن روی کارت برایشان مهم است. در خصوص کارت ویزیت لمینت براق نیز باید بگوییم که این نوع از کارت ویزیت برای افرادی مناسب است که می‌خواهند روی کارت خود جلوه های جذابی را بدهند و با این جلوه ها توجه مخاطب را جلب کنند.

کارت ویزیت لمینت مات

کارت ویزیت های لمینت مات دارای مقاومت بسیار بالا در برابر خم شدن، پاره شدن و شکستن می‌باشند. به صورت کلی کارت ویزیت های لمینت مات به 5 صورت زیر چاپ می‌شوند:

  • لمینت مات دور گرد در ابعاد 6*9
  • لمینت مات سایز ویزیت در ابعاد 8.5*4.8
  • طرح موج
  • طلاکوب
  • لمینت مات مربع

اگر علاقه مند به مطالعه درباره چاپ مجله هستید؛ اندیشه برتر به صورت کامل در مقاله ای جدا به شما درباره آن توضیح داده است. در صورت تمایل می‌توانید مطالعه فرمایید.

مقاومت کارت ویزیت لمینت

این نوع کارت به دلیل استفاده از روکش های ضخیم و مقاوم، مقاومت بسیار بالایی در برابر خط و خش، نفوذ آب، تا شدن و غیره دارد. برای لمینت مات و براق از کاغذ گلاسه 300 گرمی و برای لمینت مات مخملی از مقوا ایندلبرد استفاده می‌شود. در انتها برای افزایش زیبایی کارت، بر روی این کارت ها از لمینت براق، مات مخملی و مات 250 میکرونی استفاده می‌شود.

روکش سرد و گرم لمینت

به زبان ساده باید به شما بگوییم که لمینت روکشی است که در پایان کار چاپ روی محصول پرس می‌شود. همچنین باید بدانید که در دو نوع سرد و گرم موجود است که نوع سرد نسبت به نوع گرم نازکتر، زیباتر و گرانتر می‌باشد و هزینه آن نیز بیشتر است. اما باید بدانید که لمینت گرم کاربرد بیشتری در بازار دارد و از آن برای کارهای با ابعاد بزرگ استفاده می‌شود. در ادامه بیشتر در مورد لمینت سرد و گرم و به شما خواهیم گفت.

لمینت رنگ و کنتراست رنگی کارت را بهبود می‌بخشد و آن را از عواملی مانند خم شدن، تا شدن، آفتاب سوختگی، چربی، اثر انگشت، سیاه شدگی و غیره محافظت می‌کند. امروزه عملیات لمینت توسط دستگاه های بسیار پیشرفته ای انجام می‌شود که این دستگاه ها در برخی از مجتمع های چاپ موجود است.

لمینت گرم

امروزه در بازار از لمینت گرم بسیار بیشتر از نوع سرد استفاده می‌شود. در این روش روکش پلاستیکی را به وسیله حرارت بر روی کار می‌کشند که در اصطلاح به این کار پرس می‌گویند. امروزه دستگاه ها بسیار پیشرفته ای وجود دارد که به صورت رول هستند و این کار را با سرعت بسیار بیشتری انجام می‌دهند. استفاده از لمینت گرم به دو صورت مات و براق امکان پذیر است و می‌توان آن را در دو طرف کار استفاده کرد.

لمینت سرد

از روش سرد بیشتر برای محافظت از سطح کار و ایجاد زیبایی در ظاهر کار استفاده می‌شود. در این روش هیچ نیازی به حرارت نیست و مانند روش سلفون کشی یک لایه بسیار نازک روی کار قرار می‌گیرد. اگر این کار را به وسیله پاشیدن مواد خاص پلیمری انجام دهند؛ به آن کوتینگ می‌گویند.

نکات مهم در چاپ کارت ویزیت لمینت

برای آنکه بتوانید بهترین استفاده را از این محصول داشته باشید؛ باید مانند تمام محصولات چاپی دیگر برخی نکات را در آن رعایت کنید. مهمترین نکات در چاپ کارت ویزیت لمینت به شرح زیر می‌باشد:

  • ظاهر کارت بسیار مهم است. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود در انتخاب رنگ از روانشناسی رنگها استفاده کنید. همچنین طرح هایی را برای کارت ویزیت خود استفاده کنید که با حوزه کاری شما مرتبط باشد.
  • از بهترین مواد اولیه برای کارت ویزیت خود استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا مخاطب شما حس بسیار خوبی را از کارت ویزیت لمینت دریافت کند.
  • شرکتی را برای چاپ این محصول انتخاب کنید که از بهترین دستگاه ها و مواد اولیه استفاده کند. مطمئنا تمام شرکت ها نمی‌توانند کیفیت مطلوبی را برای شما به ارمغان بیاورند.

سخن پایانی

اگر برای خود و کسب و کار خود نیازمند یک کارت ویزیت بسیار با دوام و زیبا هستید؛ بهترین انتخاب برای شما کارت ویزیت لمینت است. شما می‌توانید طرح های بسیار زیبا را به بهترین شکل روی این کارت ها با کیفیت بسیار بالا چاپ کنید.

 


نظرات

نام
ایمیل
نظر