• آدرس ایمیل خود را در زیر وارد کنید تا در خبرنامه من عضو شوید:

آشنایی با انواع جعبه کادو و ویژگی های هرکدام از آنها

آشنایی با انواع جعبه کادو و ویژگی های هرکدام از آنها


همه ما می‌دانیم که یک جعبه کادو زیبا می‌تواند ارزش کادو را چندین برابر کند. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که ساعت ها به دنبال یک جعبه زیبا برای کادوی خود بوده‌اید؛ اما در نهایت جعبه مناسبی را پیدا نکرده‌اید. ما در این مقاله به شما انواع جعبه کادو و ویژگی های هرکدام را خواهیم گفت. پس از مطالعه این مقاله شما می‌توانید بهترین جعبه را برای کادو خود انتخاب کنید و از هدیه دادن آن به دیگران لذت ببرید.

جعبه کادویی

صنعت بسته بندی با توجه به اهمیت بسیار زیادی که دارد؛ در دهه های گذشته توانسته پیشرفت چشمگیری را داشته باشد. امروزه از روش های مختلفی مانند چاپ IML، چاپ هایبرید و غیره برای بسته بندی انواع محصولات غذایی، آرایشی بهداشتی و غیره استفاده می‌شود. جعبه کادویی یکی از بسته بندی هایی است که امروزه از آن برای هدیه دادن به افراد استفاده می‌شود. این جعبه ها در عین حال که مقاومت بالایی دارند؛ از زیبایی بسیار زیادی نیز برخوردار هستند.

باکس کادو از مقوای محکمی در ساخت آن استفاده شده است و از آن برای تبلیغات نیز استفاده می‌شود. شما همچنین می‌توانید با سایر وسایل تزئینی مانند روبان و دستمال هدیه و غیره این جعبه ها را زیباتر کنید. در قسمت بعدی ما به شما انواع جعبه کادو را معرفی خواهیم کرد.

انواع جعبه کادو

باکس کادویی انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها ویژگی های ظاهری و فیزیکی خاص خود را دارند. ما در این قسمت از مقاله به شما 6 مورد از محبوب ترین و پر مصرف ترین انواع جعبه کادو و کاربرد آنها را معرفی خواهیم کرد.

باکس سطح بندی شده

این جعبه ها از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت اول جایی است که کادوی شما درون آن قرار می‌گیرد و قسمت دوم درب جعبه است که برای بستن جعبه از آن استفاده می‌شود. جعبه کادویی سطح بندی شده در دسته باکس کادو معمولی قرار می‌گیرد. این جعبه ها برای محصولاتی مانند مواد آرایشی، جعبه گل، عطر و ادکلن و غیره استفاده می‌شود. پس اگر کادوی شما در این دسته قرار می‌گیرد؛ پیشنهاد می‌شود که حتما از این نوع جعبه کادو استفاده کنید.

باکس مغناطیسی

یکی دیگر از انواع باکس کادو، جعبه کادو مغناطیسی می‌باشد. این نوع جعبه نیز مانند جعبه های سطح بندی شده از دو قسمت تشکیل شده‌اند. این دو قسمت به یکدیگر متصل هستند و روی قسمت داخلی بخش بالایی برای درج اطلاعات استفاده می‌شود. کادوی شما نیز در بخش پایینی قرار می‌گیرد. در ساخت این جعبه از دو آهنربا استفاده می‌شود که یکی در بالا و دیگری در پایین قرار می‌گیرد. با نزدیک شدن این دو آهنربا به هم، درب جعبه بسته می‌شود.

جعبه کادو دو شانه ای

در ساخت جعبه دو شانه ای از دو شانه استفاده می‌شود که یکی در قسمت بالایی و دیگری در قسمت پایینی قرار می‌گیرد. این شانه به افزایش زیبایی و مقاومت جعبه کمک بسیار زیادی می‌کنند. جعبه کادویی دو شانه ای برای محصولاتی مانند عطر، ادکلن و اسپری استفاده می‌شود.

باکس های کشویی

یکی از محبوب ترین و زیباترین جعبه های کادویی، باکس کادویی کشویی می‌باشد. این جعبه دقیقا مانند یک شکو می‌باشد و شما می‌توانید با بیرون کشیدن آن کادوی خود را درون جعبه بگذارید و آن را به دوستان و عزیزان خود هدیه دهید. در ساخت این باکس ها از یک مقوای بسیار قوی استفاده شده است که باعث شده تا مقاومت جعبه تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند. مقاومت بالا، فضای بسیار زیاد برای کادو و زیبایی در طراحی موضوعاتی هستند که سبب افزایش محبوبیت این نوع جعبه شده‌اند.

Flip Top Box With Shoulder

طراحی و ساختار این نوع جعبه ها دقیقا مانند جعبه های مغناطیسی می‌باشد. با این تفاوت که در آنها به جای آهنربا از شانه هایی استفاده شده است تا باز و بسته شدن جعبه به خوبی صورت بگیرد. این نوع جعبه کادو برای وسایل باارزش و گران بها بسیار مناسب است.

جعبه کادو تاشو

جعبه کادو انواع مختلفی دارد. اما باید بدانید که آنها در عین حال که زیبا هستند و مقاومت بسیار زیادی دارند؛ فضای زیادی را اشغال می‌کنند. برای حل این مشکل تولید کنندگان نوعی جعبه کادویی تحت عنوان باکس کادویی تاشو را تولید کرده‌اند. این جعبه ها زیبایی و مقاومت مطلوبی دارند و در ساخت آنها از آهنربا نیز استفاده شده است. این جعبه ها در هنگام تا شدن فضای کمتری را اشغال می‌کنند. به همین خاطر حمل و نقل آنها راحت تر است.

سخن پایانی

با توجه به مطالب گفته شده در این مقاله، اکنون شما می‌دانید که جعبه کادو علاوه بر اینکه باعث زیبایی بیشتر کادو می‌شود؛ ارزش خاصی را نیز به کادو می‌بخشد. ما در این مقاله به شما انواع آن را معرفی کردیم و درباره آنها توضیح دادیم. اکنون با توجه به توضیحات بالا می‌توانید بهترین جعبه را بسته به نوع کادو خود انتخاب کنید و آن را به عزیزان خود هدیه دهید.

 


نظرات

نام
ایمیل
نظر