چاپ سربرگ با بهترین قیمت + نکات طراحی سربرگ

چاپ سربرگ با بهترین قیمت + نکات طراحی سربرگ


سربرگ یکی از اقلام بسیار مهم در اداره هاست و شامل نکات و مواردی است که قبل از چاپ حتما باید به آنها دقت کنید. طراحی ضخامت و جنس کاغذ از جمله مواردی است که در چاپ سربرگ باید به آنها توجه شود. ما در این مقاله به صورت کامل به شما درباره سربرگ و نکات آن به شما می‌گوییم.

چاپ سربرگ

نوشتن نامه ها و فاکتورها روی کاغذهای معمولی چندان برای مشتریان شما جذاب نیست و برند شما را زیر سوال می‌برد. به همین خاطر است که چاپ سربرگ دقیقا مانند چاپ کاتالوگ و بروشور برای هر کسب و کاری بسیار واجب است و به آن اعتبار می‌بخشد. شما می‌توانید یک سربرگ اختصاصی با نام برند خود سفارش دهید و از آن برای نامه نگاری ها، قراردادها و مکاتبات خود استفاده کنید. به این صورت شما هم برند خود را تبلیغ می‌کنید و هم به مشتری خود احترام گذاشته‌اید.

چاپ سربرگ معمولا در ابعاد A4 و A5 انجام می‌شود. جنس کاغذی که برای سربرگ استفاده می‌شود باید ضخامت نرمالی داشته باشد تا در زمان پرینت گرفتن از آن مشکلی به وجود نیاید. گاهی اوقات در چاپ سربرگ، سفارش مشتریان مختلف که طرح های مختلفی نیز دارد در کنار یکدیگر قرار می‌گیرد و با یک فرم عمومی چاپ می‌شود. با این کار هزینه چاپ بین مشتریان مختلف تقسیم می‌شود و به این صورت مشتریان هزینه کمتری را می‌پردازند.

اندیشه برتر یکی از برندهای بسیار مطرح در کشور است که در زمینه خدمات چاپی فعالیت می‌کند. اندیشه برتر تمامی خدمات چاپ مانند چاپ افست، چاپ سربرگ، چاپ مجله و غیره را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت ارائه می‌کند. شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش همین حالا با کارشناسان بخش فروش اندیشه برتر تماس حاصل فرمایید.

سربرگ

کدام جنس کاغذ برای چاپ سربرگ مناسب است؟

شما به صورت کلی به دو نوع سربرگ درون سازمانی و خارجی نیاز دارید. اگر محدودیت بودجه ندارید؛ پیشنهاد می‌کنیم که برای سربرگ های درون سازمانی و خارجی خود از کاغذ با گرماژ بالا و با کیفیت استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید هزینه این کار برای شما کمتر باشد؛ برای چاپ سربرگ درون سازمانی خود از کاغذ با گرماژ بین 80 الی 100 استفاده کنید و برای سربرگ های خارجی خود از کاغذی استفاده کنید که گرماژ آن 120 باشد.

چه زمانی به سربرگ نیاز داریم؟

هنگامی که شما در شرکتی فعالیت می‌کنید باید بدانید که خارج شدن هر برگه یا شی از شرکت نیاز به چاپ سربرگ دارد. یعنی زمانی که یک نامه، اوراق رسمی، فلش برای انتقال اطلاعات، سی دی و غیره از شرکت خارج می‌شود شما حتما باید سربرگ چاپ کنید. دقت کنید که عدم وجود سربرگ در شرکت می‌تواند شرکت شما را از لحاظ قانونمندی و اعتبار زیر سوال ببرد.

در طراحی سربرگ چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

برای آنکه بتوانید بهترین استفاده را از سربرگ داشته باشید؛ باید یک سری نکات را قبل از چاپ سربرگ در نظر داشته باشید. ما در این قسمت به دو مورد از مهمترین این نکته ها اشاره می‌کنیم.

  • از آنجایی که این سربرگ ها به نوعی نشان دهنده برند شما هستند و تبلیغات برند شما نیز به حساب می‌آیند؛ باید در طراحی آن بسیار دقت کنید. نکته ای که در طراحی سربرگ باید به آن توجه کنید این است که سربرگ باید با برند شما کاملا همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال اگر برند شما تم سبز رنگ دارد شما نباید برای سربرگ خود رنگ بنفش و یا رنگ های دیگر را انتخاب کنید.
  • نکته دوم اما به مسائل ایمنی برمی‌گردد. اگر شما در مکاتبات رسمی، مزایده ها و مناقصه ها شرکت می‌کنید؛ باید سربرگ خود را طوری طراحی کنید که افراد دیگر نتوانند سربرگ شما را جعل کنند. همیشه افرادی هستند که به دنبال جعل نامه و سربرگ شرکت های دیگر برای سو استفاده هستند. پس مراقبت این مورد باشید.

چاپ سربرگ اداری

نیاز به سربرگ در کدام کسب و کارها بیشتر است؟

کمی قبل تر ما به شما گفتیم که هر شرکتی که مکاتبه انجام می‌دهد نیاز به چاپ سربرگ دارد. اما باید بدانید که نیاز برخی از کسب و کارها به این موضوع بیشتر از سایرین است. در این قسمت از مقاله ما به برخی از این کسب و کارها اشاره می‌کنیم.

  • دسته اول سازمان های حقوقی دولتی و خصوصی هستند که به شدت به سربرگ نیاز دارند. وزارت خانه ها، اتحادیه ها، شرکت ها، کانون ها و غیره در این دسته قرار می‌گیرند.
  • دسته دوم افراد حقیقی مانند مهندسین، پزشک ها، وکلا و غیره هستند که نیاز بسیار زیادی به چاپ سربرگ دارند.

قیمت چاپ سربرگ

این قیمت بستگی به نوع سفارش شما دارد. تعداد تیراژ مورد نظر شما، نوع کاغذی که می‌خواهید در سربرگ خود استفاده کنید؛ اندازه مورد نظر شما و غیره همگی در قیمت نهایی تاثیر مستقیم دارند. به همین خاطر نمی‌شود قیمت خاصی را اعلام کرد. شما می‌توانید برای استعلام قیمت با مشاوران اندیشه برتر تماس حاصل فرمایید و پس از اعلام شرایط سفارش خود، از تعرفه ها مطلع شوید.

جمع بندی

اکنون همه شما می‌دانید که اهمیت داشتن سربرگ در کسب و کارها چقدر است. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم در چاپ سربرگ حتما به نکاتی که گفته شد دقت داشته باشید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید. در صورتی که از نظر اقتصادی مشکلی ندارید؛ پیشنهاد می‌شود حتما این محصول را در تیراژ بالا تهیه کنید تا از نظر قیمت تکی این محصول از نظر اقتصادی برای شما مقرون به صرفه باشد.

همچنین این نکته را بدانید که طراحی سربرگ اهمیت بسیار بالایی دارد و مخاطب در نگاه اول تنها به طراحی آن دقت می‌کند. پس طراحی سربرگ خود را به شرکت هایی بسپارید که از بهترین طراحان در این زمینه استفاده می‌کنند. اندیشه برتر یکی از شرکت هایی است که از بهترین طراحان و نیروها در طراحی و چاپ سربرگ استفاده می‌کند تا بتواند بهترین کیفیت را برای شما به ارمغان بیاورد.


نظرات

نام
ایمیل
نظر