• آدرس ایمیل خود را در زیر وارد کنید تا در خبرنامه من عضو شوید:

کاغذ کرافت

کاغذ کرافت


از آنجایی که استفاده کاغذ کرافت قهوه ای و سفید خیلی بیشتر از سایر رنگ های آن است؛ عده ای از افراد هستند که فکر می‌کنند کاغذ کرافت فقط در رنگ قهوه ای و سفید موجود است. درست است که اکثر تولید کننده ها، کاغذ کرافت را فقط در رنگ قهوه ای و سفید تولید می‌کنند؛ اما باید بدانید که کاغذ کرافت در دیگر رنگ های سفارشی نیز تولید می‌شود. در این مقاله قصد داریم به شما درباره انواع کاغذ کرافت و تفاوت های آنها به صورت کامل به شما توضیح دهیم.

رنگ های مختلف انواع کاغذ کرافت

زمانی که سخن از انواع کاغذ کرافت به میان می‌آید؛ بسیاری از مردم یاد رنگ قهوه ای و یا سفید آن می‌افتند. عده دیگری به یاد کاغذ قهوه ای که به دور ساندویچ خود می‌پیچند می‌افتند. اما باید بدانید که کاغذ کرافت در رنگ های دیگری نیز موجود است که هرکدام برای استفاده در شرایطی خاص مناسب هستند.

به طور کلی باید بدانید که کاغذهای کرافت دارای ph خنثی هستند و مواد سمی و خطرناک ندارند. همچنین میزان سولفور آنها بسیار پایین است. در ادامه به معرفی انواع کاغذ کرافت و سایر رنگ های آن می‌پردازیم. در ادامه به معرفی رنگ های مختلف انواع کاغذ کرافت می‌پردازیم.

کاغذ کرافت معمولی

یکی از انواع کاغذ کرافت، کاغذ کرافت معمولی است که نباید آن را با کارتن و مقوا یکی دانست. این کاغذ در واقع خالص ترین نوع کاغذ کرافت است که بسیار تمیز و با دوام می‌باشد. کاغذ کرافت معمولی از قیمت بسیار پایینی برخوردار است که همین موضوع آن را برای بسته بندی محصولات در تعداد بالا مناسب کرده است. این کاغذ همچنین برای بسته بندی محصولات سنگین بسیار مناسب است و می‌تواند ریسک پارگی را تا حد زیادی کاهش دهد.

در بین انواع کاغذ کرافت، این نوع برای چاپ و طراحی بسیار مناسب تر از انواع دیگر است. به همین خاطر برای بسته بندی هایی که نیاز به طراحی و خدمات چاپی دارند؛ این کاغذ بهترین انتخاب است. تعداد زیادی از صاحبین کسب و کار از این ویژگی کاغذ کرافت معمولی استفاده می‌کنند تا بتوانند تجربه بسیار خوبی را به مشتریان خود منتقل کنند. با استفاده از این ویژگی، صاحبین مشاغل می‌توانند با یک قیمت بسیار مناسب رضایت مشتریان خود را از خرید محصولات بدست آورند.

باید به شما بگوییم که این کاغذ در واقع همان کاغذ کرافت قهوه ای است.

کاغذ کرافت سفید

کاغذ کرافت سفید یکی دیگر از انواع کاغذ کرافت است. این کاغذ علاوه بر مقاومت بسیار خوبی که در برابر رطوبت و نفوذ موادی مانند روغن دارد؛ از طراحی و ظاهر بسیار شیکی نیز برخوردار است. به همین خاطر برای بسته بندی محصولاتی که در آن ظاهر بسته بندی اهمیت دارد بسیار مناسب می‌باشد. از آنجایی که این کاغذ نسبت به پلاستیک برای محیط زیست بهتر است؛ استفاده از آن در رستوران ها به جای رومیزی های پلاستیکی یکبار مصرف انتخاب بسیار مناسبی است.

تفاوت کاغذ کرافت سفید و کاغذ کرافت قهوه ای چیست؟

کاغذ کرافت سفید و قهوه ای دو نوع از انواع کاغذ کرافت هستند که به شدت استفاده می‌شوند. از آنجایی که مواد اولیه مورد استفاده در کاغذ کرافت سفید و کاغذ کرافت قهوه ای یکسان است؛ می‌توان این دو را دو قلوهای همسان نامید. در تولید کاغذ کرافت سفید دقیقا از همان خمیر چوبی استفاده می‌شود که در نوع قهوه ای استفاده می‌شود. تنها تفاوتی که این دو با یکدیگر دارند روکش کردن متفاوت مواد خام در مرحله آخر است.

طراحی و ساخت کاغذ کرافت سفید به گونه ای است که استحکام بیشتری داشته باشد. هدف از تولید این کاغذ، افزایش راندمان در بسته بندی محصولات غذایی است. این کاغذ نسبت به کاغذ کرافت قهوه ای از مقاومت بالاتری در برابر رطوبت برخوردار است. کاغذ کرافت سفید همچنین از در برابر نفوذ خون و روغن و غیره بهتر از کاغذ کرافت قهوه ای عمل می‌کند؛ به همین خاطر برای نگهداری گوشت گزینه مناسب تری است.

در بین انواع کاغذ کرافت، کاغذ کرافت سفید توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده است و بهترین گزینه برای بسته بندی محصولات غذایی می‌باشد. ناگفته نماند که کاغذ کرافت قهوه ای نیز از سازمان غذا و دارو موفق به دریافت تاییدیه شده است؛ اما بهتر است برای بسته بندی محصولات غذایی خشک استفاده شود. پس اگر کسب و کار شما به گونه ای است که با بسته بندی محصولات غذایی سر و کار دارید؛ پیشنهاد می‌شود که در بسته بندی محصولات خود حتما از انواع کاغذ کرافت به خصوص سفید و قهوه ای استفاده کنید.

کاغذ کرافت سیاه

یکی دیگر از انواع کاغذ کرافت که کاربرد زیادی دارد؛ کاغذ کرافت سیاه است. این کاغذ در زیبایی و استحکام چیزی از نوع سفید کم ندارد. اما باید بدانید که این کاغذ برای بسته بندی محصولات غذایی به هیچ وجه انتخاب خوبی نیست. از این کاغذ برای تولید ساک های تبلیغاتی، پاکت هدیه و کارهای هنری استفاده می‌شود. این کاغذ همچنین در تولید قاب عکس نیز به شدت استفاده می‌شود. به طور کلی این کاغذ با تمام این کاربردهایی که دارد خیلی نادیده گرفته می‌شود.

همانطور که گفته شد این کاغذ از استحکام بالایی برخوردار است و ظاهر زیبایی نیز دارد. به همین خاطر شما می‌توانید با کمی خلاقیت استفاده های بی نظیری از این کاغذ بکنید.

کاغذ کرافت رنگی

در این قسمت از مقاله انواع کاغذ کرافت، وقت آن است که شما را با کاغذ کرافت رنگی آشنا کنیم. این نوع کاغذ در تمامی رنگ ها وجود دارد و به همین خاطر است که در پروژه های هنری زیادی استفاده شده است. یکی دیگر از کاربردهای این کاغذ، استفاده در کاردستی ها و بوردهای تبلیغاتی مدارس است. این کاغذ ها کم کم دارند وارد صنایع تبلیغاتی و چاپ کاتالوگ و بروشور می‌شوند.

از خصوصیات مشترک انواع کاغذ کرافت می‌توان به راحتی چاپ روی آن ها اشاره کرد. صنایع مختلفی هستند که از این کاغذها برای چاپ و بسته بندی محصولات خود استفاده می‌کنند. برای مثال شخصی که ساندویچ فروشی دارد می‌توان تعدادی کاغذ کرافت با لوگو و اطلاعات مغازه خود سفارش دهد و از آنها برای پیچیدن ساندویچ های خود استفاده کند. بسیاری از کمپانی های بزرگ مانند مک دونالد این کار را انجام داده اند.

 


نظرات

نام
ایمیل
نظر