انواع جعبه، بسته بندی و پاکت و کاغذ کرافت

صنعت بسته بندی هم مثل تمام صنایع دیگر بدون یک واژۀ کلیدی بی‌معنا می‌شود. تنوع! واژه‌ای که مخاطب را وادار به خرید مجدد می‌کند و کمپانی‌ها هم تمام تلاششان را می‌کنند تا با ارائۀ تنوع کافی مشتری‌های تنوع طلب را راضی نگه دارند. صنایع بسته بندی هم با استفاده از مواد اولیۀ مختلف سهم خودشان را در مورد این موضوع ایفا می‌کنند.

انواع جعبه، بسته بندی و پاکت کرافت

از میان مواد اولیۀ مورد استفاده برای صنعت بسته بندی، هرکدام ویژگی‌ها و مزایای خودشان را دارند که جدای از بحث تنوع، کاربری‌‌شان هم مخصوص به خود است. 

تولیدکنندگان قطعا به دنبال موادی هستند که برایشان به‌صرفه‌تر باشد و کیفیت بهتری برای محصولشان به ارمغان بیاورد. مقاومت و دوام بالا از عواملی است که می‌تواند استفاده از یک مادۀ اولیۀ خاص را توجیه کند. کاغذ کرافت یکی از موادی است که دو گزینۀ مقاومت و دوام را به خوبی تیک می‌زند.

کاغذ کرافت چیست؟

کاغذ کرافت نام نوع مخصوصی از کاغذ است که با خمیر کاغذ‌های شیمیایی ساخته می‌شود. کاغذ کرافت را می‌توان از انواع مستحکم و مقاوم کاغذ به شمار آورد. از کاربری‌های اصلی کاغذ کرافت بسته بندی میوه‌جات است که معمولا نیازمند کارتن‌های بسیار مقاومی است.

این کاغذ در رنگ‌های سفید و قهوه‌ای در بازار موجود است و تولید کننده‌ها بسته به کاربری‌شان می‌توانند رنگ مناسب‌تر را انتخاب کنند. کاغذ کرافت کیسه‌ای نوعی متخلخل از کاغذ است که قابلیت کشسانی بسیار بالایی دارد و در برابر پاره شدن بسیار مقاوم است. این کاغذ از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای بسته بندی است و تقاضای بالایی در صنایع بسته بندی دارد.

کاغذ کرافت چطور تولید می‌شود؟

دقیقا مشخص نیست ولی به احتمال زیاد اسم این کاغذ را از روی روش تولید آن برداشته‌اند. فرآیند تولید کاغذ کرافت به همین نام یعنی فرآیند کرافت معروف است. 

خمیری که از مواد شیمیایی تولید می‌کنند مقاومت دو چندانی به کاغذ می‌دهد. رنگ اصلی این کاغذ قهوه‌ای است و آپشن رنگ سفید که پیشتر گفتیم، در واقع نوع رنگ شدۀ همین خمیر قهوه‌ای است. مورد استفادۀ رنگ سفید کاغذ‌های سفید با دوام و مستحکمی هستند که در برابر زرد شدن هم مقاوم هستند.

انواع جعبه، بسته بندی و پاکت کرافت

کاربری‌های مختلف کاغذ کرافت

کاغذ کرافت را بر پایۀ گِرماژ‌های متفاوتش دسته بندی می‌کنند و هر کدام می‌تواند کاربری متفاوتی داشته باشد.

کاغذ کرافت 40 گرمی

این گرماژ کاغذ سبک است و می‌توان آن را مزیت این دسته به حساب آورد. از کاغذ با گرماژ 40 گرمی برای بسته بندی میوه، الگوی خیاطی، کاغذ‌های بیمارستان یا کاغذ مورد استفاده برای دستگاه‌‌های اتوکلاو استفاده می‌کنند. دلیل اینکه از این کاغذ برای بسته بندی میوه استفاده می‌کنند این است که در مقابل رطوبت و نفوذ هوا مقاوم است و میوه را تر و تازه نگه می‌دارد.

کرافت‌های با گرماژ 70 تا 140 گرم

کاغذ کرافت گرماژ 70 تا 140، مناسب ساخت پاکت، ساک دستی، بسته بندی محصولات مختلف مثل پوشاک، مواد غذایی و غیره است. این کاغذ به خاطر مزایای منحصر به فردش معمولا جایگزین‌های کمی دارد. مقاومت مکانیکی بالا و قدرت جذب زیاد جزو ویژگی‌های عالی این کاغذ است.

انواع جعبه، بسته بندی و پاکت کرافت

انواع جعبه و بسته بندی پاکت کرافت

• هولدر لیوان کرافت

• پاکت بیرون بر کرافت

• جعبۀ سیب زمینی مخروطی کرافت

• جعبۀ پیتزای کرافت

• جعبۀ پیتزای هشت ضلعی کراف

• جعبۀ ساندویچ کلاب کرافت

• جعبۀ ساندویچ کرافت

• سینی غذای کرافت

• لیوان کاغذی دو جداره کرافت

• جعبه بیرون بر غذا کرافت

• جعبۀ همبرگر کرافت

1309

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر
درباره ما

با پشتوانه چندین نسل از بزرگان و پیشکسوتان صنعت چاپ و صحافی  و با بکارگیری آخرین تکنولوژی های روز جهان و نیز آخرین متدهای مدیریت تولید وکنترل کیفیت , مجتمع چاپ لیتوگرافی صحافی اندیشه برتر به عنوان یکی از تخصصی ترین شرکت های ارائه دهنده چاپ و خدمات تکمیلی در مرکز شهر اینک با افتخار و مسرت پذیرای تمامی سفارشات چاپی شما عزیزان می باشد. ما مفتخریم بهترین و عالی ترین مشاوره چاپ و صحافی را از تقاضا و سفارش تا تولید محصول نهایی پیش روی شما قرار دهیم.

از اعتماد شما به خود بی نهایت سپاسگزاریم و از این اعتمادو حسن نظر  بالنده ایم.

شبکه های اجتماعی

 

Top