درباره بابست و نقش آن در صنعت بسته بندی

در این مقاله می خواهیم به موضوع بسته بندی و ماشین آلاتی که در این زمینه به کمک انسان آمده اند بپردازیم. در واقع موضع اصلی بحث ما بابست است که میخواهیم برای آن توضیحاتی ارائه دهیم که شما حتما از خواندن آن اطلاعات کسب خواهید کرد.

دستگاه بابست

در واقع در کشورهای پیشرفته اهمیت بسته بندی و تولیدات این زمینه بسیار بالا است. در این کشورها به بسته بندی محصولات خود به شدت حساس هستند چون عقیده دارند بسته بندی خوب و منحصر به فرد می تواند مشتری را متقاعد کند که از کالا و محصول آنها خریداری کند.

بابست یکی از ابزارها و ماشین هایی است که خدمت انسان ها درآمده و به تولید انواع بسته بندی می پردازد. در واقع این دستگاه دارای انواع متفاوت و مختلفی است که هر کدام در ابعاد و زمینه های مختلف به کار گرفته می شوند.

آیا هرگز به این فکر افتاده اید که بسته بندی ها چگونه تولید می شوند؟

برای هر شخصی ممکن است این سوال پیش بیاید. بسته بندی در ابتدا که بسته بندی نیست. برای مثال که به سادگی شما را با آن تفهیم کنیم، یک جعبه پیتزا را در نظر بگیرید. به نظر شما آیا در ابتدا به صورت سه بعدی تولید شده است و به صورت جعبه در آمده است؟

باید بگوییم خیر، فعلا این امکان در دسترس عام نیست، مگر اینکه در آینده نه چندان دور با استفاده از پرینترهای سه بعدی این امر صورت بگیرد. در ابتدا برای تولید جعبه پیتزا با استفاده از دستگاه بابست اقدام به تولید یک ورقه دو بعدی که دارای طول و عرض میباشد، می کنند.

سپس با استفاده از دایکات، برش هایی روی این ورقه ها ایجاد میکنند تا در نهایت با در کنار هم قرار دادن این برش ها، جعبه نهایی به دست بیاید. همانطور که دیدید تولید جعبه  بسته بندی آنقدر هم ساده نیست و برای تولید آن وقت گذاشته می شود.

کارخانه بابست، خدمات و تاریخچه آن

بابست (Bobst) در واقع یک کارخانه تولید کننده ماشین آلات است که به تولید ماشین آلات و ابزارهای مورد استفاده در صنعت بسته بندی می پردازد.

دستگاه بابست

محصولات این کارخانه شامل دستگاه هایی برای تولید جعبه، بسته بندی و مشتقات آن ( مانند برچسب، کیف و نوار چسب ) می باشد که مواد اولیه آنها پلاستیکی و یا کارتنی هستند.

این کارخانه واقع در کشور سوییس است و دفتر مرکز آن در شهر مکس، در نزدیکی لوزان سوییس می باشد. این کارخانه دستگاه های مورد نیاز برای تولید بسته بندی را به کشور های دیگر نیز صادر می کند. این کارخانه از محبوب ترین شرکت ها در زمینه تولیدات دستگاه های بسته بندی می باشد.

نمونه ای از انواع دستگاه بابست در کشور عزیزمان ایران هم دیده می شود. شرکت هایی که در ایران به تولید بسته بندی و انواع جعبه می پردازند، به این دستگاه احتیاج دارند و به همین دلیل از نمونه های باکیفیت آن استفاده می کنند. این دستگاه در ایران از پرکاربرد ترین و محبوب ترین دستگاه ها در زمینه تولیدات بسته بندی شناخته می شود.

این شرکت توسط فردی به همین نام، در سال 1980 تاسیس شد و در حال حاضر در حدود 50 کشور، از محصولات این شرکت به طور مستقیم و دیگر کشور ها به طور غیر مستقیم استفاده می کنند.

این شرکت در سال 1940 دستگاهی را به نام دایکات اتوماتیک تولید و اختراع کرد که وسیله آن برش هایی روی انواع کاغذ و مقوا زده می شد. به ترتیب دستگاه های مختلفی در زمینه بسته بندی ارائه داد و توانست با این کار، تولید جعبه و بسته بندی را در تعداد بالا و انبوه برساند.

از سال 2017 نیز شرکت بابستبا راه اندازی استارتاپی محصولات تولیدی خود را در زمینه چاپ افزایش داد.

سفارش تولید جعبه با دستگاه بابست

جعبه و بسته بندی از اهمیت بالایی برخوردار است و همانطور که گفتیم در کشور های خارجی به این موضوع اهمیت زیادی می دهند و خیلی برای طراحی بسته بندی خود وقت می گذارند.

به راستی آیا شما نیز به بسته بندی محصولات خود اهمیت می دهید؟

دستگاه بابست

بابست می تواند صفر تا صد تولید یک جعبه یا بسته بندی را به صورت اتوماتیک در تعداد بالا و زمان اندک، به انجام و غایت برساند. پس شما نگرانی بابت محدودیت زمان و تعداد نداشته باشید.

اما طراحی جعبه و بسته بندی شما نیز همان قدر اهمیت دارد که خود بسته بندی اهمیت دارد. شما باید یک جعبه و بسته بندی خاص  منحصر به فرد طراحی کنید تا بتوانید مشتری را به سمت محصول خود بکشانید. چاپ روی جعبه در انواع طرح و متن می تواند به شما این کمک را بکند که جعبه ای طرح دار داشته باشید.

عملیات تولید بسته بندی ابتدا به صورت فلت صورت می گیرد. سپس با استفاده از دستگاه بابست عملیات دایکات به دقت انجام می گردد. در صورتی که شما جعبه ساده بخواهید، بسته بندی و سفارش شما آماده تحویل است، در غیر اینصورت باید منتظر بمانید تا از طریق چاپ افست، طرح درخواستی شما به چاپ برسد.

سفارشات انبوه دارای هزینه کمتری برای مشتری خواهند بود به این ترتیب بهتر است، سفارش انبوه خود را بدون نگرانی از هزینه ها و محدودیت زمان انجام دهید.

سفارش چاپ روی جعبه نیز پروسه ای زمان گیر نیست و با وجود دستگاه های با کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن آنچه که شما در نظر دارید، برای شما روی جعبه و یا بسته بندی حکاکی می شود.

از نظر جنس مواد اولیه هم خیالتان راحت باشد، چون بهترین مواد اولیه به همراه بهترین دستگاه که بابست میباشد، سفارش شما تحویل می گردد.

2867

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر
درباره ما

با پشتوانه چندین نسل از بزرگان و پیشکسوتان صنعت چاپ و صحافی  و با بکارگیری آخرین تکنولوژی های روز جهان و نیز آخرین متدهای مدیریت تولید وکنترل کیفیت , مجتمع چاپ لیتوگرافی صحافی اندیشه برتر به عنوان یکی از تخصصی ترین شرکت های ارائه دهنده چاپ و خدمات تکمیلی در مرکز شهر اینک با افتخار و مسرت پذیرای تمامی سفارشات چاپی شما عزیزان می باشد. ما مفتخریم بهترین و عالی ترین مشاوره چاپ و صحافی را از تقاضا و سفارش تا تولید محصول نهایی پیش روی شما قرار دهیم.

از اعتماد شما به خود بی نهایت سپاسگزاریم و از این اعتمادو حسن نظر  بالنده ایم.

شبکه های اجتماعی

 

Top