شگفتی در شگفتی! و اینک ورود پر قدرت و تمام قد مجتمع چاپ اندیشه برتر در صنعت بسته بندی ( Packaging )

 

حتما دیده و یا شنیده اید که صنعت بسته بندی پر از شگفتی است! حقیقت اینست که با وارد شدن به هرنوع کسب و کار متوجه خواهید شد که بسته بندی تنها یک کارتن تاشو برای محفوظ نگه داشتن محصول نیست بلکه ویترین فروش آن کالاست. حداقل توقع از صنعت بسته بندی ایجاد زمینه برای برندینگ می باشد، با این چشم انداز،خوشبختانه اکنون مجتمع چاپ اندیشه برتر پس از سالها درخشش بی بدیل در صنعت چاپ و نشر و کسب افتخارات بی نظیر همچون :

-          قرار گرفتن  در بین 100 مدیر برتر کشور در سال 1390

-          منتخب اثر برتر چاپ کشور در سال 1392

-          کسب رتبه دوم چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ کشور سال 1393

-          کسب رتبه اول در پانزدهمین جشنواره صنعت چاپ کشور سال 1394

-          کسب رتبه اول در شانزدهمین جشنواره صنعت چاپ کشور سال 1395

-          کسب رتبه اول در شانزدهمین جشنواره صنعت چاپ کشور سال 1396

با اقتدار و مطالعه کامل بازار داخلی , اقدام به ورود پر قدرت به این صنعت بزرگ نموده است و با مهیاکردن سرمایه گذاری بسیار تلاش می نماید, جایگاه شایسته و بهینه خود را در این مجال کسب نماید.

حقیقت آن است که مجتمع چاپ اندیشه برتر با رویکرد جهانی به صنعت چاپ و بسته بندی تمامی موارد و الزامات را در نظرگرفته و درصدد جلب صنایع مولد کشور می باشد.

 

گرایش جهانی به صنعت Packaging چگونه است؟

 

در زمان‌های گذشته تنوع محصولات آن قدر زیاد نبود و محصولات تولید شده هم معمولاً به طور مستقیم توسط خود عوامل تولیدکننده به مصرف کننده‌ها عرضه می‌شدند؛ به همین خاطربسته بندی زیاد موضوعیت نداشت. اما امروزه با صنعتی شدن فرآیند تولید، تنوع محصولات بسیار بالا رفته و چاپ و بسته بندی حتی از کارکرد اولیه‌ی خودش خارج شده است. واقیت آن است که در حال حاظرچاپ و  بسته بندی یکی از بخش‌های مهم فرآیند تولید محصولات است که از طریق جذاب نشان دادن آن‌ها برای مشتریان نقش مهمی در میزان فروش آن‌ها دارد.  به عبارت دیگر در دنیای امروز چاپ و بسته بندی کالا صرفا به خاطر جمع و جور کردن کالا و یا اهداف بهداشتی انجام نمی شود؛ بلکه علاوه بر این موارد، سهم عمده‌ای در فرآیند بازاریابی محصول نیز ایفا می‌کند. امروزه محصولاتی می‌توانند به فروش موفق‌تری دست پیدا کنند که بتوانند نظر افراد را در نگاه اول جذب کنند. این جذابیت ممکن است از طریق بکار بردن رنگ‌های جذاب و یا طراحی خاص محصول  به وجود آید. آنچه مهم است وجه تمایز است که در نظر مشتری یک محصول را از محصولات دیگر متمایز می‌کند.

ایجاد ارزش یا ارزش افزوده یکی از مهم‌ترین مباحثی است که در رابطه با بسته بندی در بازارهای جهانی مطرح می‌شود. تولیدکنندگانی که به صادرات محصولات خود می‌اندیشند، باید به مسأله‌ی ارزش افزوده توجه بیشتری داشته باشند.

معمولاً وقتی کلمه  * بسته بندی- Packaging *  به گوشمان می‌خورد، اولین تصوری که در ذهنمان به وجود می‌آید، یک بسته اولیه است که محصول را نگه می‌دارد. یک محصول بسته بندی شده ممکن است از تولید کننده تا مصرف کننده هزاران کیلومتر را بپیماید و در معرض اتفاقات و ضربه‌های زیادی قرار بگیرد. به همین خاطر بسته‌بندی‌ها ممکن است به صورت‌های مختلف برای یک محصول انجام شوند.  بسته بندی کاربردی یک بسته بندی اولیه است که البته برای حفظ ارتعاشات و ضربه‌های وارده طراحی نشده است و مهم‌ترین هدف آن جمع و جور کردن محصولات در قالب‌های مکعبی یا هر شکل دیگری به منظور حمل و نقل اسان است؛ اما در بسته بندی ثانویه ارزش خود محصول نیز مهم است و باید حفظ شود. بنابراین تدابیری برای حفظ محصول در مقابل ضربه‌ها و ارتعاشات اندیشیده می‌شود؛ به همین خاطر بسته بندی ثانویه در طول حمل و نقل و زنجیره تامین نقش حیاتی دارد.

این موضوع را با یک مثال روشن‌تر می‌کنیم؛ بسته‌های مواد غذایی خشک  و یا چای را که از تولیدکننده‌ها به سوپر مارکت‌ها حمل می‌شود، درنظر بگیرید؛ خود محصولات شامل مواد خشکبارو یا چای  که در ابتدا به صورت فله‌ای وجود دارند، دربسته‌بندی‌های ثانویه‌ای شامل سطل‌ها، پاکت‌ها، ظروف و… بسته بندی می‌شوند. پس از آن همین بسته‌بندی‌ها دربسته‌بندی‌های بزرگتری شامل کارتن‌های بزرگ قرار می‌گیرند تا از طریق حمل و نقل هوایی یا زمینی به مکان مورد نظر ارسال گردند. معمولاً بسته‌بندی‌ها را تا حد امکان به صورت سبک در نظر می‌گیرند تا از وزن بار و هزینه‌های ناشی از آن کاسته گردد.

به طور کلی می‌توان دو رویکرد جهانی برای فرآیند بسته بندی محصولات در نظر گرفت. یکی رویکرد کاربردی است که بر اساس نیازهای اولیه انجام می‌گیرد و دیگری رویکرد تمایز است که سبب متمایز شدن محصول نسبت به محصولات مشابه خود می‌شود.

بسته بندی با رویکرد کاربردی در واقع حداقل‌های لازم برای بسته بندی هر محصول است که شامل اصول اولیه بهداشتی و ایمنی می‌شود و به همین خاطر ارزان‌تر انجام می‌شود. اما بسته بندی کاربردی با فرآیند خلق ارزش همراه است و از آنجایی که معمولاً منابع تولیدی اضافه‌تری در آن به کار می‌رود، هزینه‌ی بیشتری نسبت به بسته بندیکاربردی دارد.

در بسته‌بندی‌هایی که بر اساس ایجاد ارزش افزوده انجام می‌گیرند، راهبردهایی برای ایجاد زمینه‌های روانشناختی برند در ذهن مشتریان نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. این راهبردها می‌تواند از رنگ‌های به کار رفته و طرح‌های گرافیکی تا مدل فیزیکی بسته بندی محصول و جنس آن را شامل شود.

بسته بندی با رویکرد تمایز تاکید بیشتری بر ایجاد ارزش افزوده دارد و از طریق شناخت روانشناسانه رفتار مصرف کنندگان، آن را تجزیه و تحلیل کرده و با در نظر گرفتن ارزش‌های آن‌ها به خلق ارزش افزوده می‌پردازد.

 

منبع:


https://www.packworld.com/article/package-design/design-tools/value-packaging-create-maintain-and-deliver

 

 

 

 

 


3123

درباره ما

با پشتوانه چندین نسل از بزرگان و پیشکسوتان صنعت چاپ و صحافی  و با بکارگیری آخرین تکنولوژی های روز جهان و نیز آخرین متدهای مدیریت تولید وکنترل کیفیت , مجتمع چاپ لیتوگرافی صحافی اندیشه برتر به عنوان یکی از تخصصی ترین شرکت های ارائه دهنده چاپ و خدمات تکمیلی در مرکز شهر اینک با افتخار و مسرت پذیرای تمامی سفارشات چاپی شما عزیزان می باشد. ما مفتخریم بهترین و عالی ترین مشاوره چاپ و صحافی را از تقاضا و سفارش تا تولید محصول نهایی پیش روی شما قرار دهیم.

از اعتماد شما به خود بی نهایت سپاسگزاریم و از این اعتمادو حسن نظر  بالنده ایم.

شبکه های اجتماعی

شماره مستقیم مدیریت :

8856 380 0912

0822 314 0912

Top