ساک دستی تبلیغاتی

ساک دستی تبلیغاتی همان کیسه‌های دسته دار است که گاهی بعد از خرید از یک محل خاص به عنوان هدیه به شما می‌دهند. رنگ های مختلفی دارند و معمولا برند محصول روی آن چاپ شده و اطلاعات تماس و آدرس فیزیکی و آدرس سایت و موارد دیگر در کنار آن قرار دارد. این محصول تبلیغاتی دست کم در کشور ما سابقۀ خیلی زیادی ندارد و جزو آپشن‌هایی محسوب می‌شود که مدت کمی است محبوب و رایج شده. اما بهترین رنگ ها برای چاپ روی ساک دستی مناسب تر است؟

ساک دستی در اشکال و جنس‌های مختلفی تولید می‌شود. رایج‌ترین نوع آن که بیشتر در دست افراد و کوچه و خیابان می‌بینیم نوع پلاستیکی آن است. بعد از ساک دستی نایلونی پلاستیکی، ساک دستی پارچه‌ای و کاغذی انواع دیگر محبوب آن هستند.

هر کدام از این جنس‌ها معایب و مزایای خاص خودشان را دارند. ساک دستی پلاستیکی با اینکه استحکام بهتری نسبت به نوع کاغذی دارد، ولی متاسفانه مشکل اساسی با طبیعت دارد و از عوامل آلودگی پایدار محیط زیست است که تا سالهای زیادی در طبیعت باقی می‌ماند. نوع کاغذی تجزیه‌پذیر‌تر است ولی جدای از اینکه بیشتر مناسب مقاصد فانتزی است، باور عمومی بر این است که استحکام خوبی هم ندارد.(با اینحال حتی شاید بتواند تا ده کیلو وزن را هم تحمل کند). ساک پارچه‌ای بهترین نوع ساک‌های دستی است و علاوه بر استحکام و زیبایی، دوام زیادی هم دارد و می‌توانید در بازۀ زمانی طولانی از آن استفاده کنید. بنابراین زبالۀ کمتری تولید می‌شود و طبیعت امن‌تر می‌ماند.هدف از چاپ و تولید ساک دستی تبلیغاتی


هدیۀ تبلیغاتی

ساک دستی از آن ابزارهای تبلیغاتی است که اصطلاحا چند هدفی (Multi purpose) است. یکی از کاربردهای آن استفاده به عنوان هدیۀ تبلیغاتی است. بخصوص ساکهای پارچه‌ای که دوام خوبی دارند، هدیۀ ارزشمندی هستند که مشتری می‌تواند بعدها هم بارها از آن استفاد کند. بنابرین استفاده از ساک دستی به عنوان هدیه می‌تواند عامل خوبی در افزایش رضایت مشتری باشد.
کارت ویزیت در ابعاد بزرگتر

از طرف دیگر این ساک مثل یک کارت ویزیت دائمی عمل می‌کند و مشتری می‌تواند در صورتی که بعدا نیاز به خرید مجدد از شما را داشت و اطلاعات تماستان را فراموش کرده بود، به همین ساک مراجعه کند و دوباره به سراغ شما بیاید.ساک دستی، بیلبورد متحرک شماکاربرد اصلی دیگر ساک‌های دستی تبلیغاتی این است که فرد حمل کننده مبلغ رسمی شما می‌شود. ساکی که در دست دارد، بیلبورد متحرک کسب و کار شماست. دلیل دیگری که ساک‌های دستی انتخاب بهتری هستند، ماندگاری آنهاست که باعث می‌شود مدت زمان بیشتری مورد استفادۀ مشتری باشند و بیشتر و بیشتر به پروموت کردن محصول و کسب و کار شما بپردازند.بخصوص اگر در انتخاب رنگ ساک هم دقت کرده باشید و طرح جذابی روی آن چاپ کرده باشید، فرد تمایل بیشتری به استفاده از آن دارد و این یعنی تبلیغ بیشتر برای شما. حالا که به اهمیت ساک دستی پی بردیم، مهم است بدانیم که طراحی و بخصوص رنگ ‌بندی این ابزار تبلیغاتی چه تاثیری در عملکرد بهتر آن دارد. رنگ ها تاثیرات روانشناسی بخصوصی دارند که با استفاده درست از آن‌ها می‌توانید نتیجۀ بسیار بهتری بگیرید.رنگ بندی ساک های دستیاصولا در بحث انتخاب رنگ مناسب برای ساک‌های تبلیغاتی می‌توان به دو موضوع مهم پرداخت. یکی روانشناسی رنگ‌ها و تاثیرشان بر روی مشتری است و دیگری بحث رنگ سازمانی شما.پیش از پرداختن به روانشناسی رنگ‌ها بگذارید خیلی ساده بگوییم که اگر رنگ سازمانی دارید، قطعا می‌خواهید ساک دستی تبلیغاتی‌تان را هم به رنگ سازمانی‌تان چاپ کنید. در این مورد شک نکنید.تقریبا همه چیز مک دونالد قرمز و زرد است. رنگ سازمانی معروف این برند خوشمزه که حتی اگر جای دیگری هم آن را ببینید، یاد همبرگر می‌افتید. صد البته که روانشناسی رنگ در انتخاب این رنگ بخصوص برای خوراکی و فست بود تاثیر زیادی داشته است.

رنگ سازمانی می‌تواند پل عمیق ارتباطی به ذهن مشتری و مخاطب شما باشد، اگر درست آن را انتخاب کنید و به خوبی از پس پروموت کردنش بربیایید، آن رنگ بخصوص تا ابد در ذهن مخاطبتان با برند و محصول شما اصطلاحا آنکر می‌شود. یعنی هر بار چشم مخاطب به آن رنگ بخصوص بیافتد، یاد برند شما می‌افتد.


ساک‌های دستی به خاطر تمام مواردی که گفتیم زیاد در چشم هستند و کمک شایانی به آنکر کردن رنگ مورد نظر شما با برندتان دارند. در انتخاب رنگ سازمانی یا رنگ ساک دستی بهتر است اطلاعات کاملی دربارۀ رنگ‌ها داشته باشید.رنگ‌های سرد و گرم

یکی از کلی ترین دسته بندی‌های رنگ‌ها، دسته بندی سرد و گرم است. رنگ‌هایی که در ناحیۀ رنگ آبی قرار دارند سرد و رنگ‌هایی که در ناحیۀ قرمز هستند گرم به حساب می‌آیند.

رنگ‌های سرد روی ساک دستی ممکن است حس منفعلانه بودن را منتقل کنند. با این‌حال به عنوان تم بک گراند، اگر درست استفاده شوند، می‌توانند ساده و بی تکلف باشند و در فصل‌های گرم سال انتخاب خوبی هستند. از این رنگ‌ها می‌توان به آبی، سبز و بفنش اشاره کرد.

رنگ‌های گرم نشانگر انرژی، حرکت و پویایی هستند. می‌توانند نشان‌گر انرژی و سرعت و شور و هیجان باشند. قرمز، نارنجی، صورتی و رنگ‌هایی از این دست در دستۀ رنگ‌های گرم قرار می‌گیرند.انتخاب بهترین رنگ ها جهت چاپ روی ساک دستی

در نهایت برای انتخاب رنگ مناسب برای چاپ روی ساک دستی، باید به موارد مختلف توجه داشته باشید.شاید این چک لیست بتواند تا حدی کمک رسان باشد:• فاکتورهایی مثل فرمت کسب و کار شما، خدمات یا محصولاتتان.• کمپینی که در آن قصد استفاده از این ابزار تبلیغاتی را دارید.• مشتری یا مخاطب هدفی که قرار است ساک دستی را استفاده کند. (مثلا رنج سنی و موارد این چنینی.)• تاریخ و زمانی که ساک ها را در اختیار مشتری می‌گذارید. مثلا دریک فصل بخصوص ، یا عید و مناسبت تقویمی خاصی مثل عید نوروز، شب یلدا یا غیره.با یک مثال کوتاه مقاله را به پایان می‌بریم.فرض کنید یک شرکت تولید کننده‌ی نوشیدنی، در یک جشنواره فروش در یک روز گرم تابستانی ساک دستی آبی رنگ جذابی به دستتان می‌دهد که تصویری از یک نوشیدنی خنک با یخ روی آن چاپ شده و برند و لوگوی شرکت کنار آن حک شده است. چه چیزی هیجان انگیزتر از این ساک زیبا در آن روز بخصوص می‌تواند نظرتان را جلب کند؟